Altınyıldız Hakkında

Bir Boyner Holding kuruluşu olan Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş. 1952 yılında faaliyete geçti. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka olma hedefiyle, ilk ihracatını 1956 yılında gerçekleştirdi. İplik ve kumaş (dokuma, boya, apre) ünitelerini bünyesinde barındıran ve 62.200 m2’lik kapalı alanda faaliyet gösteren Altınyıldız fabrikası, Avrupa’nın yünlü kumaş üretimindeki en büyük entegre tesislerinden biri…

1991 yılında halka açılan Altınyıldız, 1992 yılında Türkiye’de ISO 9001 Kalite Belgesi’ni almaya hak kazanan ilk tekstil kuruluşu oldu. Ayrıca sektörün gelişmesindeki katkılarından dolayı 1996 yılında Australian Super Fine Wool Growers Association kuruluşuna kabul edilen ilk Türk firmasıydı.

5,5 megavat gücünde kendi Birleşik Isı ve Güç Santrali’ni 1997 yılında kuran Altınyıldız, bu tesisi 2011 yılında Çerkezköy’deki yeni üretim tesisine taşıdı.

Yurt içi yünlü kumaş piyasasında pazar lideri olarak en büyük satış hacmine sahip olan Altınyıldız, yurt dışı satışlarını Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere, Japonya, Rusya ve Avustralya’da bulunan satış temsilcilikleri aracılığıyla gerçekleştiriyor.

Bugün, yıllık 10.000.000 metre kumaş üretim kapasitesiyle iç pazarın lideri durumunda olan Altınyıldız, 2023 yıl sonu itibari ile yaklaşık 1.000’den fazla çalışanı ile ve 130 milyon doları aşan yıllık cirosu ile dünyanın önde gelen yünlü sanayi firmaları arasında yer alıyor.


Misyon

Toplumsal sorumluluk ve etik değerlerimize aykırı hiçbir faaliyet içerisinde yer almadan; dinamik, öncü, uluslararası standartlara dayalı bir sistem anlayışını sürdürmek için gerekli olan proaktif yeteneklerini sürekli geliştiren; saygı, güven, açıklık, dürüstlük, bireysel sorumluluk ilkelerimize ve işbirliği esasına dayanan takım çalışmasını, süreç yönetimine dayalı organizasyon yapısı içinde sürdüren;

değişimin gerekliliğine inanan kurumsal yapısıyla, en son bilgi, yönetim ve teknoloji araçlarını bilinçli şekilde kullanan; vizyonumuz doğrultusunda, çalışanlarımızın kendilerini geliştirmelerini, yetkinlik ve yeteneklerini arttırmalarını ve kurum içi sinerjiyi en üst düzeye çıkarmalarını sağlayacak; kurumsal ve bireysel kültür ortamını yaratmak.

Vizyon

Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve ortaklarımızın çıkar ve mutlulukları kadar, topluma ve çevremize karşı olan sorumluluklarımızın da hassasiyetle gözetildiği bir yönetim anlayışını ve başarının varılacak bir hedef değil, hiç bitmeyen keyifli bir yolculuk olduğu inancını benimseyen, karlı ve aynı zamanda sektöründe global ölçekte lider bir kuruluş olabilmek.

Değerlerimiz

Müşteri Mutluluğunu Esas Alırız, Yaratıcıyız, Cesuruz, Tutkuluyuz, Sürekli Öğreniriz, Sorumluluk Sahibiyiz, Büyük Bir Aileyiz

Ürün - Product

FUARLAR

PREMIERE VISION NEW YORK

  • 17 | 18 Ocak 2024
FUARLAR

MUNICH FABRIC START

  • 23 | 25 Ocak 2024
FUARLAR

PREMIERE VISION PARIS

  • 06 | 08 Şubat 2024 
FUARLAR

TEXTILE SALON MOSCOW

  • 21 | 22 Şubat 2024

Bize Ulaşın - Contact us →

MERKEZ & FABRİKA
Adres: Yıldırım Beyazıt Mah.Sanayi Bulvarı.
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi No:112/1 59500
Çerkezköy/Tekirdağ/Türkiye
E-mail: mail@altinyildiz.com.tr / info@altinyildiz.com.tr
Satış Pazarlama : sales@altinyildiz.com.tr
==========================
CENTER & FACTORY
Adress: Yildirim Beyazit Mah.Sanayi Bulvari
Cerkezkoy Organize Sanayi Bolgesi No:112/1 59500
Cerkezkoy/Tekirdag/Turkey
E-mail: mail@altinyildiz.com.tr / info@altinyildiz.com.tr
International Sales : sales@altinyildiz.com.tr